Hialuronskābe ne tikai kontrolē audu mitruma līmeni, bet arī aizsargā un amortizē mīkstos audus, piedalās vielu transportēšanā šunā un evakuācijā no šūnas, kontrolē vielu difūziju starpšūnu telpā, tai skaitā signālmolekulu. Strādā kā brīvo radikāļu „ķerājs” un aizsargā šūnas no oksidatīvā stresa, un ir nepieciešama šūnu attīstībai un reģenerācijai. Katru no šīm funkcijam pilda noteikta izmēra hialuronskābes molekulas. Molekulas virs 1 MDa veido starpšūnu matricu, savukārt, mazākas molekulas stimulē šūnu barošanu un atjaunošanas procesus. Ļoti lielas molekulas – virs 3 MDa – darbojas kā smērviela, pasargājot audus no izžūšanas. Ļoti liela molekulārā masa (3-20 Mda) ir nepieciešama, lai veidotu elpojošo aizsārgslāni ādas virspusē, novēršot transepidermālo mitruma zudumu.

FILLERINA KOSMĒTIKAS SASTĀVĀ ESOŠĀS HIALURONSKĀBES MOLEKULAS

Hialuronskābe – 1.000 Da – tūlītēja iekļūšana dziļākajos ādas slāņos (ex vivo testi), nodorošina audu blīvumu un grumbu izlīdzināšanu.

Hidrolizēts nātrija hialuronāts – 5.000 Da – tūlītēja iekļūšana dziļākajos ādas slāņos (ex vivo testi), nodorošina audu blīvumu un grumbu izlīdzināšanu.

Hidrolizēta Hialuronskābe – 50.000 Da – iekļūst ādas vidējā un dziļā slānī (ex vivo testi), aizpilda grumbas no iekšpuses.

Nātrija hialuronāts – 200.000 Da – iekļūst ādas virskārtā un vidējos slāņos (ex vivo testi), kur tas piesaista lielu ūdens daudzumu, palīdz izlīdzināt ādas mikroreljefu.

Nātrija hialuronāts – 2.000.000 Da – iekļūst āds virskārtā (ex vivo testi), palīdz nodrošināt audu blīvumu.

Nātrija hialuronāta krospolimērs (Hialuronskābe retikulēta) Nodorošina lēnu, nepārtrauktu HIU atbrīvošanos ādā. (ex vivo testi), palīdz nodrošināt audu blīvumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *