Medicīnas sabiedrības ARS terapeite, osteoporozes speciāliste Dr.Līga Zvaigzne

Mūsdienās osteoporoze ir viena no biežāk sastopamākajām kaulu slimībām, kas saistīta ar kalcija zudumu kaulos, kā rezultātā, samazinoties kaulaudu masai, kauli kļūst trauslāki un palielinās lūzumu risks. Ievainojumus var gūt pat pēc mazākās traumas, piemēram, paklūpot.

Kaulus stiprina un kaulu masas zudumu kavē veselīgs uzturs (uzturā vairāk jālieto ar kalciju bagātināti ēdieni – piena produkti, zivis) un fiziskās aktivitātes. Profilaktiski ieteicams papildināt savu uzturu ar kalciju, kāliju un D vitamīnu saturošiem uztura bagātinātājiem. Precīzai diagnozes noteikšanai vēlams konsultēties ar speciālistu.

Piemēram, uztura bagātinātājs Stoporose ir lielisks papildus kalcija un kālija avots, ja nepieciešamo daudzumu nevaram nodrošināt ar savu ikdienas uzturu.

Kalcija un D vitamīna uzņemšana pietiekamā daudzumā ir osteoporozes profilakses un ārstēšanas pamats. Savukārt kālijs samazina vielu uzsūkšanos, kurā kauli noārdās, tāpēc to izturība pastiprinās. Sievietēm, sevišķi menopauzes laikā, kālija lietošana ir ļoti svarīga, kas ir pierādīts arī klīniskā pētījumā*

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu

*Granchi D, Torreggiani E, Massa A, Caudarella R, Di Pompo G, Baldini N (2017) Potassium citrate prevents increased osteoclastogenesis resulting from acidic 2 conditions: Implication for the treatment of postmenopausal bone loss. PLoS ONE 12(7): e0181230. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0181230

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *