Hialuronskābe ir viena no svarīgākajām mūsu organisma sastāvdaļām. Tā strādā mūsu audos, saistot un pievelkot ūdeni, veicinot kolagēna un elastīna sintēzi, aizsargājot ādu no brīvajiem radikāļiem, tādā veidā palīdzot mums izskatīties jauniem. 

Hialuronskābe ne tikai kontrolē audu mitruma līmeni, bet arī aizsargā un amortizē mīkstos audus. Tā šūnās novērš oksidatīvo stresu, nodrošinot  šūnu attīstību un reģenerāciju. Pateicoties tam ādai tiek piešķirta elastība un tvirtums. Hialuronskābe veido labvēlīgus apstākļus visām dermas šūnām, lai tās spētu efektīvi funkcionēt. 

Jaunā organismā hialuronskābes daudzums ir liels, taču, laikam  ejot, tās līmenis ādā ievērojami samazinās. Hialuronskābes deficīts organismā izraisa ādas stāvokļa pasliktināšanos – kolagēna un elastīna sintēze samazinās, ādas mitruma līmenis tiek izjaukts, kā  rezultātā var novērot ādas izteiktu sausumu, reljefa un krāsas izmaiņas, grumbas u.c. pazīmes. Kā palīdzēt ādai?

Mūsdienās ir atrodami daudz kosmētiskie līdzekļi, kuru sastāvā ir  hialuronskābe. Tomēr jāņem vērā to, kāda ir šī hialuronskābes  molekula. Ja hialuronskābes molekula ir liela, tad tā nevar nokļūt ādas dziļajos slāņos. Jo mazāka molekula, jo tā ir efektīvāka savā darbībā. Būtiski, lai kosmētiskajā līdzeklī ir dažādu lielumu molekulas. Dr.med. Agnese Ruskule – preventīvās medicīnas ārste, dermatoveneroloģijas rezidente uzsver: “Katra blīvuma molekula mitrina ādu savā noteiktā ādas slānī, visvairāk mitrinot virspusējo ādas slāni epidermu, kas atbild par pirmajām, sīkajām ādas krunciņām.”

Fillerina 12HA dermo-kosmētikas sastāvā ir patentētas 12 dažādas hialuronskābes molekulas ar dažādu molekulmasu un izmēru, kas īpaši efektīvi iekļūst ādas slāņos (ex vivo testi ar šūnu difūzijas iekārtu), tādējādi ļaujot aizpildīt un atjaunot audus. 

Lai Fillerina hialuronskābes un funkcionālās molekulas iekļūtu dažādos ādas slāņos, Labo pētnieki izstrādāja patentētu Transdermālo tehnoloģiju, kuras pamatā aktīvo vielu molekulmasa izmēra ziņā ir ļoti maza.Tas ir galvenais nosacījums, lai garantētu to iekļūšanu ādas slāņos. Pateicoties šai kontrolētajai iekļūšanai, aktīvās sastāvdaļas ir efektīvas.

Fillerina formula: Šveices patents Nr. CH 705 713. Transdermāla tehnoloģija: Šveices patents Nr. CH 711 466

Tiklīdz hialuronskābes molekula nokļūst ādā, tiek palaisti dabiski atjaunošanās procesi – tā uzreiz sāk pievilkt ūdeni, iedarbina kolagēna un elastīna sintēzi un arī jaunas hialuronskābes dabīgu ražošanu, palielina aizsardzības līmeni no brīvajiem radikāļiem. Ādā veidojas jaunas šūnas, atjaunojas bojātā kolagēna un elastīna šķiedru struktūra, tiek nostiprināts ādas karkass. Rezultātā notiek audu restrukturizācija. Pateicoties šiem procesiem, būtiski samazinās grumbu dziļums, normalizējas sejas krāsa un faktūra, āda atkal sāk izskatīties svaigi un veselīgi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *